« NowszeListaStarsze »

1663 – 25.01.2022
Canon EOS RP @35mm » f/4.0, 1/80s, ISO 1250

Czasami jak tak spojrzę z boku co się koło nas dzieje, to nie mogę uwierzyć w skalę zmian na przestrzeni tych 20, a nawet 10 lat.

Jakby mi ktoś za dzieciaka powiedział, że ten telefon z tarczą, którą się kręciło, żeby wybrać numer albo domofon na guziki to będą przeżytki i teraz będę miała w kieszeni urządzenie z kamerą, mające więcej pamięci RAM niż mój pierwszy komputer dysku, to bym zrobiła wielkie oczy. I pewnie oczy by były tym większe, że mając te 10 lat w ogóle nie wyobrażałam sobie, że mogłabym mieć komputer ;-) Jedyną moją stycznością z IT były pokrywy od dysków, które służyły za chlebak :D

A teraz taki telefonik siorbie 4GB update'u softu (gdzie te czasy, gdy 2GB HDD w kieszeni to był szpan na dzielni!), ma więcej megapikseli niż moje pierwsze lustrzanki, pozwala się skomunikować z całym światem i udostępnia takie rzeczy, które znało się z Jetstonów ;-)

Jeszcze na początku wieku dochodziłam do perfekcji wciskając maximum treści w 160 znaków, bo SMSy były po 2.50PLN, a teraz streamuję godziny zajęć na wideo tak po prostu bez wifi, bo pakiet danych jest niezużywalny.

I tak sobie myślę, że jak to będzie się działo w takim tempie, to za kolejne 20 lat będę wykluczoną cyfrowo mgr inż. informatyki... :D

« NowszeListaStarsze »